Pasaga visais laikais buvo laikoma didžiulės sėkmės ir laimės simboliu. Istorijos, legendos ir prietarai supa šį simbolį, o pasakojimai siekia net XX amžių. Šiuo metu itin madinga dovanoti pasagas, tačiau dovanojant laimę nešančius simbolius, reikia bent minimaliai apie juos žinoti.
Legenda apie pasagą
Legenda byloja, kad anglų vyskupas Dunstanas eidamas keliu sutiko velnią. Šis paprašė vyskupo prikalti prie kojos nukritusią pasagą. Gudrus dvasininkas neišsigando ir pagriebęs geležinę pasagą prikalė nelabąjį prie namo sienos. Velnias už išlaisvinimą pažadėjo niekada nekelti kojos į namus, kuriuos saugo pasaga. Taip pradėta tikėti, kad virš namų durų ar ant vartų pakabinus pasagą galima apsisaugoti nuo pikta linkinčių žmonių.
Veiksmingiausia – dėvėta, geležinė pasaga
Kad pasaga neštų laimę, reikia, kad ji būtų senoviška ir dėvėta. Tokią galima rasti pas tikrus kalvius. Amuleto galią turi tik geležinės pasagos. Tuo tarpu išdrožtos iš medžio, keraminės ar iš kitokių medžiagų pagamintos pasagos tikros galios neturi.
Kaip kabinti pasagą?
Kyla daug ginčų kaip reikia teisingai kabinti pasagą, jog ji atneštų laimę. Pagrindinis išaiškinimas yra toks: jei pasaga virš durų staktos kabinama atviruoju galu žemyn, ji – amuletas*. Tokia pasaga kaip magnetas pritraukia ir sulaiko blogą energiją, ir ji nepatenka į namus. Jei pasaga kabinama atvirkščiai – atviruoju galu aukštyn (primena taurę, į kurią galima viską pilti), ji veikia kaip talismanas*. Pagrindinė pasagos paskirtis – amuletas.
*Amuletas nuveja bėdas ir nelaimes. Talismanas – pritraukia laimę ir sėkmę.