Straipsniai

Ką reikia žinoti norint įsirengti židinį namuose?

Židiniai yra vienas seniausių išradimų. Nepaisant modernios šildymo sistemos, židinių populiarumas interjere šiandien tik auga. Komfortas ir šiluma, gyva ugnis – užburia ir ramina, visa tai yra priežastis, kodėl vis daugiau žmonių nori įsirengti židinį savo namuose.

Židinys turi dvi pagrindines funkcijas: šildo patalpas ir sukuria dizainą namuose. Pirmuoju atveju verta pradėti nuo konstrukcijos galios ir dydžio pasirinkimo, o antruoju – atkreipti dėmesį į židinio proporcingumą, stiliaus nuoseklumą, priderinamumą prie interjero, kuriame jis stovės.

Renkantis židinį savo namams, svarbiausias komponentas yra saugumas. Norėdami tai užtikrinti, jums reikia gerų specialistų, kurie padės montuoti ir pateiks reikiamas rekomendacijas.

Galimi židinių tipai

  • Lygi ir tiesi krosnis skiriasi tuo, kad liepsna matoma tik iš vieno taško. Toks

židinys puikiai tiks, kam patinka minimalizmas ir klasika.

  • Kampinis židinys pasižymi didesniu matymo kampu ir įdomesne išvaizda.
  • Panoraminis židinys, taps centrinė namo vieta. Šis dizainas atėjo pas mus iš

senovės ir simbolizuoja vienybę ir harmoniją.

Židinių įdėklai gali būti iš ketaus arba plieno.

Ketaus ir plieno eksploatacinės charakteristikos praktiškai nesiskiria. Pagrindinis jų skirtumas yra estetinis aspektas ir funkcinė šilumos talpa. Židinio įdėklo pasirinkimui įtakos turi pirkėjo estetinis skonis ir įrangos šiluminės galios svarba. Ketaus įdėklus kaip invicta, perka tie, kurie nori tradicinės židinio išvaizdos, diskretiško stiliaus ir šildymo galios. Kam svarbus originalus dizainas interjere, renkasi plienines krosnis.

Šiuolaikinis židinys gali būti įrengtas taip, kad būtų ne tik stilingas interjero elementas, bet ir taptų pagalba sprendžiant sudėtingą ir brangią namo šildymo užduotį. Tačiau tokių produktų pasirinkimas yra toks didelis, kad nepatyrusiems vartotojams dažnai sunku nuspręsti, tad verta aptarti tai su specialistais.