Ar kada nors pagalvojote iš ko yra pagaminti kontaktiniai lęšiai? Tikriausiai visi esame pajutę, kaip nepatogu, kai kas nors įkrenta į akį. Tačiau, kodėl su kontaktiniais lęšiais yra patogu? Iš ko jie pagaminti? Šiandien apžvelgsime populiariausius medžiagų tipus:
Minkštieji kontaktiniai lęšiai
Šiandien tai patys populiariausi kontaktiniai lęšiai. Šie lęšiai yra pagaminti iš hidrofoninio plastiko. Tai speciali vandenį pritraukianti medžiaga, kuri drėkins akis visą dieną. Tačiau kas nutinka, kai ši medžiaga visiškai išdžiūsta? Ji tampa kieta, tačiau labai trapi. Ar kada nors buvote išdžiovinę kontaktinį lęšį?
Prailginto nešiojimo kontaktiniai lęšiai
Jeigu su savo kontaktiniais lęšiais miegi ir neišsiimi gerą savaitę. Tai jie greičiausiai bus pagaminti iš silikono hidrogelio. Tai mišinys vandenį pritraukiančio plastiko ir silikono. Tokie lęšiai ne tik drėkina akis, tačiau tuo pačiu leidžia joms ir kvėpuoti. Silikonas padeda geriau perduoti deguonį. O deguonis yra reikalingas mūsų akims. Todėl visi prailginto nešiojimo lęšiai pasižymi dideliu deguonies pralaidumu. Kitaip sakant kvėpuoti reikia ne tik mums, bet ir mūsų akims.
“Rigid Gas” lęšiai
Šie lęšiai nėra labai populiarūs. Dažniausiai naudojami tik išskirtiniais atvejais, kai pacientas negali nešioti kitokių lęšių. Jie padaryti iš plastiko. Tik šis plastikas nepritraukia drėgmės, tačiau praleidžia šiek tiek deguonies. RGP lęšiuose yra mikroskopinės skylutės deguonies patekimui. Šie lęšiai kartais vadinami kietaisiais lęšiais, tačiau jie nėra visiškai kieti, kaip būdavo prieš kelis dešimtmečius.
Hibridiniai kontaktiniai lęšiai
Tai pakankamai reti lęšiai, kurie api RGP ir minkštųjų lęšių savybes. Šie lęšiai susideda iš akrilato, silikono ir florino mišinio viduryje, kuris suteikia ryškesnį vaizdą. Šie hibridiniai lęšiai yra dažnai naudojami gaminant multifokalinius arba astigmatinius lęšius.
Jei neišsirenki kontaktinių lęšių, apsilankyk lęšiukas.lt svetainėje. Mes padėsime išsirinkti geriausiai tinkančius lęšius.
Šaltinis: www.lesiukas.lt