Straipsniai

Kokiais dažais geriausia perdažyti baldus?

Šiuo metu senų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui darosi itin populiarus. Taip žmonės stengiasi ne tik mažinti vartojimą, bet ir parodo pagarbą gamtai. Iš tiesų, kai kada rezultatas taip pranoksta lūkesčius, kad atrodo, jog naujas baldas tiesiog prarastų žavesį.

Tiesa, norint perdažyti baldus, reikia ne tik tinkamo baldo paruošimo, bet ir kokybiškų dažų. Pasak dažais prekiaujančių shop.remmers.ltprofesionalų, renkantis dažus baldams, svarbu ne tik kokybė, bet ir saugumas sveikatai. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį, jeigu dažyti ruošiatės lovą, kūdikių ar mažų vaikų baldus.

Kaip jau buvo paminėta, svarbiausia, kad dažai nebūtų toksiški, o nudažytas baldas galėtų „kvėpuoti“. Paprastai baldų dažymui yra rekomenduojami dažai vandens pagrindu, sudėtyje neturintys tirpiklių, kitų toksiškų ar aitrų kvapą turinčių medžiagų.

Baldams puikiai tinka akriliniai dažai, kurie nėra toksiški, beveik neturi kvapo, todėl tinka bet kokių baldų dažymui. Tuo tarpu drėgnoms patalpoms, pavyzdžiui, vonios kambaryje esantiems baldams dažyti, alkidiniai dažai – puikus pasirinkimas. Šie dažai yra pagaminti organinio tirpiklio pagrindu, taip pat tinka baldams, kurių paviršius yra laminuota plokštė.

Aliejiniai, epoksidiniai dažai taip pat tinka baldų dažymui, tačiau jie turi pakankamai intensyvų kvapą ir ilgai džiūsta. Dažant tokiais dažais bent jau patį dažymo procesą vertėtų atlikti atskiroje patalpoje. Bet kokiu atveju, renkantis dažus baldų dažymui, būtina pasidomėti, ar jie yra tam skirti. Jeigu etiketėje randate užrašą „baldams“, tuomet drąsiai galite jais dažyti.

Žinoma, taip pat svarbu ir dažų spalva. Tačiau spalvas paprastai deriname prie namų interjero, todėl išsirinkti nėra labai sudėtinga. Svarbiausia atkreipti dėmesį į apšvietimą, kadangi prie dienos šviesos ir dirbtinio apšvietimo net ir ta pati balta spalva gali būti  skirtinga.