Straipsniai

Šaldytuvo, džiovyklės ir skalbimo mašinos priežiūra

Bėgant laikui rinkoje atsiranda vis daugiau naujų buitinės technikos prietaisų ir nors dalis yra siūlomi labai prieinamomis kainomis, jų priežiūrai neabejotinai verta skirti daugiau dėmesio, tokiu būdu prailginant pastarųjų tarnavimo laiką. Be to, buitinės technikos prietaisai suteikia mūsų kasdienybei daugiau komforto ir taupo mūsų brangų laiką, todėl jiems sugedus sutrinka ir mūsų kasdienis ritmas. Taigi, jei norite, kad jūsų buitinė technika tarnautų ilgiau ir veiktų našiau, turėtumėte pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

Šaldytuvo priežiūra

Kiekvienų namų virtuvėje yra šaldytuvas. Ką jau kalbėti apie tai, kad kai kuriuose būstuose yra net du ar trys šaldytuvai. Todėl kai šaldytuvas yra tokia svarbi mūsų kasdienybės dalis, niekuomet nevertėtų pamiršti apie jo priežiūrą.

Žinoma, laimei, šaldytuvo priežiūra nėra sudėtinga ir nereikalauja jokių išskirtinių sugebėjimų ar specifinių priemonių, kurios nulemtų papildomas išlaidas. Pirmiausia jūs turite pasirūpinti, kad reguliariai būtų valomas šaldytuvo vidus. Tam galite pasitelkti kempinėlę ir muiliną vandenį. Reguliarus šaldytuvo vidaus valymas užtikrina, kad jame visuomet vyrautų švara, neatsirastų jokių nemalonių kvapų, šaldytuve laikomas maistas nebūtų paveiktas mikrobų ir jame nebūtų laikoma pasibaigusio galiojimo produktų.

Tuo tarpu šaldytuvo išorės priežiūra taip pat niekuomet neturėtų būti pamiršta, kadangi nepasirūpinus šaldytuvo kondensatoriaus rite, ji gali užsiteršti ir tokiu būdu pabloginti šaldytuvo veikimą, kartu sutrumpinant ir jo tarnavimo laiką. Kita vertus, kondensatoriaus ritę nuvalyti nėra sudėtinga – tam pakanka į pagalbą pasitelkti vakuuminį dulkių siurblį.

Džiovyklės priežiūra

Džiovyklė yra pakankamai nesudėtingas buitinės technikos prietaisas, tačiau jis turi reikšmingos įtakos mūsų patogumui ir namuose vyraujančiai tvarkai – juk jos pagalba nebereikia sukti galvos dėl visuose namuose iškabintų šlapių drabužių! Todėl, kaip ir kiekvieną buitinės technikos prietaisą, džiovyklę reikia tinkamai prižiūrėti.

Reguliariai patikrinkite ar džiovyklės vėdinimo angos nėra užsikimšusios ir būkite tikri, kad veikdama džiovyklė neperkaista. Taip pat reikėtų išvalyti ir džiovyklės vidų, kaskart iš jos pašalinant joje džiovintų audinių likučius. Tai padeda prailginti džiovyklės tarnavimo laiką ir padidina jos veikimo našumą. Jei nesiimsite tokių priemonių, laikui bėgant jūsų džiovyklė gali imti labai kaisti, tokiu būdu padidinant suvartojamos elektros energijos sąnaudas ir sutrumpinant jos tarnavimo laiką. Žinoma, jei vis dėlto džiovyklė ėmė veikti prasčiau ir jūs nerandate viso to priežasties, turėtumėte kreiptis į džiovyklių remonto paslaugas teikiančius meistrus (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/dziovyklių-remontas/).

Skalbimo mašinos priežiūra

Dėl skalbimo mašinos veikimo pernelyg jaudintis tikrai nevertėtų, jei ja yra pasirūpinama tinkamai, kartu atsižvelgiant ir į visas skalbimo mašinos naudojimo instrukcijas, kurias pateikia šių buitinės technikos prietaisų gamintojai.

Tuo tarpu, jei jūsų skalbimo mašinos vandens žarnos praleidžia vandenį, visuomet patikrinkite tarpines – galbūt jos yra susidėvėjusios. Taip pat vanduo gali bėgti ir per įskilusį filtrą ar pačią žarną. Bet kuriuo atveju, tokios skalbimo mašinos detalės turėtų būti kuo greičiau pakeistos, tokiu būdu apsaugant nuo vandens nuotėkio ir turto sugadinimo.

Žinoma, reikėtų išvaldyti ir skalbimo mašinos vidų. Deja, bet tai daro anaiptol ne kiekvienas žmogus. Tačiau jei reguliariai nevalysite skalbimo mašinos vidaus, neturėtumėte tikėtis, kad jūsų drabužiai ir kiti audiniai bus išskalbti kokybiškai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į naudojamas skalbimo priemones, kurios turi įtakos tiek pačiai skalbimo mašinai, tiek ir joje skalbiamiems drabužiams. Galiausiai nepamirškite, kad skalbimo mašinos niekuomet negalima perkrauti – tai ne tik prailgina skalbimo ciklo laiką ir išeikvoja daugiau elektros energijos, tačiau taip pat sutrumpina ir skalbimo mašinos tarnavimo laiką.